Holistik Tıp Doğanın İyileştirme Gücü Ruhsal ve Kişisel Gelişim

Analiz Yönetimi

Analiz Yöntemi

Analiz, karmaşık olan sağlık konusunu; vücudun sağlık yapısını daha iyi anlamak için metabolizmanın, organların oluşturduğu sistemin, organ, doku ve en küçük yapı parçası olan hücreler dahilinde analitik incelemedir.

Bize vücudunu analiz yaptırmak isteyen danışan, Bioplazma Quantum Analiz cihazı ile eline aldığı vücudun hücre bazında manyetik titreşimini ölçecek olan bir metal çubuk aracılığıyla, tüm vücudun organ ve dokularının, kendi yaşında ve kan grubuna sahip kişinin sağlıklı olması gereken değerleri ile kendi değerlerinin karşılaştırma çalışmasıdır. Bu seans analizi toplam 30 dakika sürmektedir. Seans sonrası çıkan analiz değerlerine göre kişiye bitkisel ürünlerden oluşan 3 aylık ürün kullanım programı verilecektir. Bir ay sonra kontrol için yeniden bize gelen danışan, bir önceki analizle karşılaştırma yapılarak, eski ile yeni değerleri üzerine birlikte değerlendirme yapılır. Tedaviye destek sonuçları kişiye göre değişmekle birlikte, vücut eskiye göre daha zinde ve enerjik hissedecektir.

Analiz yaptırmanın amacı, sizin vücudunuzun ihtiyaç duyduğu sağlığınıza destek vitamin – mineral programını belirlemektir.

Magnezyum, kemikleri ve kasları güçlendirir. Kas ağrılarını giderir. D vitamini bağışıklık sistemini desteklemenin yanında, kan basıncını düzenler, kemikleri, dişleri ve kasları güçlendirir. Magnezyum, vücudun D vitaminini emilim yapması için önemlidir. D vitamini eksikliği, insulin direncini arttırdığı, magnezyum birlikte kullanıldığında insulin direncini dengelediği klinik olarak gözlenmiştir.

Omega-3 ve E vitaminin birlikte kullanımı, koroner arter – damar, kalp sağlığı açısından sağlığı desteklediği ve insulin direncini dengelediği klinik olarak gözlenmiştir.


Magnezyum, çinko minerali ile alındığında emilim oranının yükseldiği bilinmektedir. Yine birlikte alındığında, uyku düzenini oluşturma, kasları rahatlatma, cilt yaralarında hızlı iyileşme gibi birçok yönden sağlığa yararları fark edilmiştir.

C vitamini vücudun Demir minerali emilimine yardımcı olur.

D ve K vitaminleri yağda çözünen, kalsiyum metabolizmasında merkezi rol oynayan vitaminlerdir.

B12 vitamin eksikliğinde başlıca anemiye, kansızlığa sebep olmasının yanında , bireylerde, psikoz, mani ve bunama gibi psikolojik hastalıkların da ortaya çıkmasına neden olduğu gözlenmiştir.

Bu ve benzer ihtiyaçlara yönelik, sağlığa faydalı gelen vitamin – mineral dengesinin size özel programını oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.